Летен, млечен десерт с черници  

Необходими продукти:

  • кисело мляко 2% 400 г 2БВПМ
  • скир  130 г  2БП /тук може заместите с рикота, мека извара или ако е малка  формата ви 2 блока протеин на прах ванилия например/
  • черници  440 г 4БВ
  • подсладител еритритол на вкус – 4 до 6 с.л.
  • желатин – 2 пакета на Д-р Йоткер  2БП
  • сурови ядки бадем – 24 броя 8БМ 

Начин на приготвяне:

Пригответе желатина (1 пакет) по указания на пакетчето начин. Добавете го към киселото мляко и скира заедно с две с.л. подсладител.
Разбъркайте, добавяйки ядките цели или леко нарязани и изсипете в подходяща силиконова форма. Пасирайте измитите и почистени черници (може по желание консистенцията да е по-едра).
Добавете останалият подсладител и второто пакетче желатин, предварително накиснат в студена вода и след това загрят на водна баня  без разбира се да кипва.
Разбъркайте и изсипете плодовата смес върху вече желиралата се млечна смес. Сложете формата в хладилник за около 2 часа.
Готовият желиран десерт изсипете в подходяща чиния, като предварително потопите формата за кратко в гореща вода.

За тези, които искат да знаят повече:

Този свеж, летен десерт е за 6БВПМ. Въглехидратите/черниците и киселото мляко/, протеин /киселото мляко, скира и желатина/, мазнина /ядките и киселото мляко/, удвоена заради обезмасления скир.

Как можете да си го хапвате:

Ако разрежете на 6 парчета, всяко ще е за 1БВПМ. Идеално за следобедна закуска.

Рецептата и снимките са на Красимра Искренова. Благодарим и! Да ви е сладко!

Стана ли ви интересно? Искате ли да се запознаете с още рецепти и истории на вече отслабнали жени и мъже и да получите тласък и мотивация за истинска, трайна промяна? Можете да разберете как най – лесно да стартирате Зоната като си купите книгата ми от ТУК!

За още много рецепти, може да закупите електронните ми книги с традиционни български ястия и десерти и печива:

Е-книга с традиционни български ястия, балансирани по Зоната

Е-книга с печива и сладкиши, балансирани по Зоната