Печено шишче с таратор и плод за десерт  

  • Необходими продукти:

    Една длан крехко, не мазно месо, в случая е свинско /105 г/

    малък резен лук

    две три парченца зелена и червена чушка

    една малка гъбка

    соев сос, сух чесън, шарена сол

    Половин краставичка

    3 – 4 с.л. кисело мляко 

    копър, малко чесън, сол, вода

    За десерт плодове – две шепи пъпеш  /200 г/ и осем черешки. Ако вече няма череши увеличаваме пъпеша с още една шепа /100 г/

    1 ч.л. зехтин в таратора или 9 ядки с плодовете.

Начин на приготвяне:

Можете да нарежете месото на късчета и да го мариновате със соевия сос и подправките или да си го изпечете със зеленчуците направо така. А в случая е нарязано и е нанизано на дървено шишче със зеленчуците. Изпичате във фурната, на скара или в уреда с горещ въздух / в случая така е приготвено/ и сте готови. От киселото мляко и краставичката си правите таратор и хапвате. Накрая плодовете с ядките и колко е вкусноо 🙂

За тези, които искат да знаят повече:

Това са три блока протеини /месото/, въглехидрати от плодовете/ и мазнини от зехтина или ядките, което си изберете 😉

Как можете да си го хапвате:

За обяд, за вечеря – голяма вкусотия. А и съчетанието с таратора и после със сезонни плодове е направо приказка 🙂

Идеята и снимката са на Надя Муджурова. Да ни е вкусно :* :* :* 

 

Стана ли ви интересно? Искате ли да се запознаете с още рецепти и истории на вече отслабнали жени и мъже и да получите тласък и мотивация за истинска, трайна промяна? Можете да разберете как най – лесно да стартирате Зоната като си купите книгата ми от ТУК!