Тестеничко за отслабване :) :)  

  • Необходими продукти:

    3 яйца /който иска да е по – стриктен, да сложи 1 яйце + 4 белтъка/

    10 равни с.л овесени трици / 95 г /

    Една длан обикновено бяло сирене –  84 г

    Две шепи зелен лук / 140г /

    8 маслинки

    1 с.л сусам за поръсване / 6 г /

    3-4 с л кисело мляко, бакпулвер, магданоз, чубрица, самардала, шарена сол, босилек.

    Начин на приготвяне:

    Разбиваме яйцата с киселото мляко, добавяме сиренето / натрошено /, нарязания лук, магданоз и триците.

    Оставяме за около 20 минути да поемат триците и добавяме нарязаните маслинки, бакпулвера и подправките.

    Изсипваме в малка тавичка / 24 см/дм /, застлана с хартия за печене и поръсваме със сусама.

    Печем около 30 минути в загрята фурна на 180 градуса4

За тези, които искат да знаят повече:

Питката е за 6 блока протеини, въглехидрати и мазнини. Протеините са от яйцата и сиренето, въглехидратите от триците и пресния лук, а мазнините от маслинките и сусама.

Как можете да си я хапнете?

Ако разделите на 6 равни парчета във всяко ще имате по 1 БПВМ.

Две парчета с айрянче са за една закуска.

Може и едно парче с 220 г кисело мляко.

А половината питка е за едно голямо хранене. 

Много е вкусна, опитайте 😉

*Съвет: Ако вместо цялото количество лук, сложите половината / 40 г/ и добавите 120 г сурова чушка става също мноого вкусно. 

Отново благодаря на Мария Анастасова за прекрасните рецепти и идеи :*

 

Стана ли ви интересно? Искате ли да се запознаете с още рецепти и истории на вече отслабнали жени и мъже и да получите тласък и мотивация за истинска, трайна промяна? Можете да разберете как най – лесно да стартирате Зоната като си купите книгата ми от ТУК!